Nexperia USA Inc. PESD3V3MS-SFYL
Part No.:
PESD3V3MS-SFYL
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
AnpuPESD3V3MS-SFYL.pdf
Description:
TVS DIODE 3.3VWM 5VC DSN0603-2
Package/Case:
0201 (0603 Metric)
Bidirectional Channels:
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
3.3V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
7V (Typ)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
18A (8/20µs)
Applications:
Telecom
Capacitance @ Frequency:
5pF @ 1MHz (Max)
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TA)
Supplier Device Package:
DSN0603-2
1. How to order PESD3V3MS-SFYL on Anpu?
3. Are the PESD3V3MS-SFYL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PESD3V3MS-SFYL?
Image PESD3V3MS-SFYL
Part Number PESD3V3MS-SFYL
Manufacturer Nexperia USA Inc.
Package/Case 0201 (0603 Metric)
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 3.3V (Max)
Voltage - Breakdown (Min) 7V (Typ)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 18A (8/20µs)
Power - Peak Pulse -
Power Line Protection No
Applications Telecom
Capacitance @ Frequency 5pF @ 1MHz (Max)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)