PESD3V3R1BSFYL.pdf
| Image |  |
| Part Number | PESD3V3R1BSFYL |
| Manufacturer | Nexperia USA Inc. |
| Package/Case | 0201 (0603 Metric) |
| Series | - |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Type | Zener |
| Unidirectional Channels | - |
| Bidirectional Channels | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 3.3V (Max) |
| Voltage - Breakdown (Min) | - |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | - |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | - |
| Power - Peak Pulse | - |
| Power Line Protection | No |
| Applications | Telecom, USB |
| Capacitance @ Frequency | 0.155pF @ 1MHz |