Nexperia USA Inc. PESD3V3Z1BSFYL
Part No.:
PESD3V3Z1BSFYL
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
AnpuPESD3V3Z1BSFYL.pdf
Description:
TVS DIODE 3.3VWM 5.3VC DSN0603-2
Package/Case:
0201 (0603 Metric)
Bidirectional Channels:
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
3.3V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
6.9V (Typ)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
5.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
9.5A (8/20µs)
Capacitance @ Frequency:
0.28pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TA)
Supplier Device Package:
DSN0603-2
1. How to order PESD3V3Z1BSFYL on Anpu?
3. Are the PESD3V3Z1BSFYL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PESD3V3Z1BSFYL?
Image PESD3V3Z1BSFYL
Part Number PESD3V3Z1BSFYL
Manufacturer Nexperia USA Inc.
Package/Case 0201 (0603 Metric)
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 3.3V (Max)
Voltage - Breakdown (Min) 6.9V (Typ)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 5.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 9.5A (8/20µs)
Applications -
Capacitance @ Frequency 0.28pF @ 1MHz
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)