Nexperia USA Inc. PESD5Z12,115
Part No.:
PESD5Z12,115
Package:
SC-79, SOD-523
Datasheet:
AnpuPESD5Z12,115.pdf
Description:
TVS DIODE 12VWM 35VC SOD523
Package/Case:
SC-79, SOD-523
Unidirectional Channels:
1
Bidirectional Channels:
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
12V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
14.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
35V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
6A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:
200W
Applications:
Ethernet
Capacitance @ Frequency:
35pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TA)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q100
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SOD-523
1. How to order PESD5Z12,115 on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that PESD5Z12,115 is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the PESD5Z12,115 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PESD5Z12,115?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PESD5Z12,115.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image PESD5Z12,115
Part Number PESD5Z12,115
Manufacturer Nexperia USA Inc.
Package/Case SC-79, SOD-523
Series -
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 12V (Max)
Voltage - Breakdown (Min) 14.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 35V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 6A (8/20µs)
Power - Peak Pulse 200W
Power Line Protection No
Applications Ethernet
Capacitance @ Frequency 35pF @ 1MHz
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TA)