Nexperia USA Inc. PTVS12VS1UTR,115
Part No.:
PTVS12VS1UTR,115
Manufacturer:
Nexperia USA Inc.
Package:
SOD-123W
Datasheet:
AnpuPTVS12VS1UTR,115.pdf
Description:
TVS DIODE 12VWM 19.9VC SOD123W
Manufacturer:
Nexperia USA Inc.
Package/Case:
SOD-123W
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
12V
Voltage - Breakdown (Min):
13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
19.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
20.1A
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 185°C (TA)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1. How to order PTVS12VS1UTR,115 on Anpu?
3. Are the PTVS12VS1UTR,115 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PTVS12VS1UTR,115?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image PTVS12VS1UTR,115 PTVS12VS1UTR-QX
Part Number PTVS12VS1UTR,115 PTVS12VS1UTR-QX
Manufacturer Nexperia USA Inc. Nexperia USA Inc.
Package/Case SOD-123W SOD-123W
Series - PTVSxS1UTR
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Type Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1
Bidirectional Channels - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 12V 12V (Max)
Voltage - Breakdown (Min) 13.3V 13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 19.9V 19.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 20.1A 20.1A
Power - Peak Pulse 400W 400W
Power Line Protection No No
Applications - -
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -55°C ~ 185°C (TA) -55°C ~ 185°C (TA)