Nexperia USA Inc. PTVS26VZ1USKYL
Part No.:
PTVS26VZ1USKYL
Manufacturer:
Nexperia USA Inc.
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
AnpuPTVS26VZ1USKYL.pdf
Description:
TVS DIODE 26VWM 46VC DSN1608-2
Manufacturer:
Nexperia USA Inc.
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
26V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
28.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
46V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
4.5A
Power - Peak Pulse:
200W
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
215pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TA)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
DSN1608-2
1. How to order PTVS26VZ1USKYL on Anpu?
3. Are the PTVS26VZ1USKYL price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PTVS26VZ1USKYL?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image PTVS26VZ1USKYL
Part Number PTVS26VZ1USKYL
Manufacturer Nexperia USA Inc.
Package/Case 0603 (1608 Metric)
Series -
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 26V (Max)
Voltage - Breakdown (Min) 28.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 46V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 4.5A
Power - Peak Pulse 200W
Power Line Protection No
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency 215pF @ 1MHz
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)