Nexperia USA Inc. PTVS28VP1UP,115
Part No.:
PTVS28VP1UP,115
Manufacturer:
Nexperia USA Inc.
Package:
SOD-128
Datasheet:
AnpuPTVS28VP1UP,115.pdf
Description:
TVS DIODE 28VWM 45.4VC SOD128
Manufacturer:
Nexperia USA Inc.
Package/Case:
SOD-128
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
28V
Voltage - Breakdown (Min):
31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
45.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
13.2A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TA)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SOD-128/CFP5
1. How to order PTVS28VP1UP,115 on Anpu?
3. Are the PTVS28VP1UP,115 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PTVS28VP1UP,115?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image PTVS28VP1UP,115 PTVS28VP1UP-QX
Part Number PTVS28VP1UP,115 PTVS28VP1UP-QX
Manufacturer Nexperia USA Inc. Nexperia USA Inc.
Package/Case SOD-128 SOD-128
Series - PTVSxP1UP
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Type Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1
Bidirectional Channels - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 28V 28V (Max)
Voltage - Breakdown (Min) 31.1V 31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 45.4V 45.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 13.2A 13.2A
Power - Peak Pulse 600W 600W
Power Line Protection No No
Applications - -
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TA) -55°C ~ 150°C (TA)