Nisshinbo Micro Devices Inc. NJM12884DL3-33-TE1
Part No.:
NJM12884DL3-33-TE1
Datasheet:
AnpuNJM12884DL3-33-TE1.pdf
Description:
IC REG LINEAR 3.3V 500MA TO252-5
Voltage - Input (Max):
6.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):
3.3V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.18V @ 300mA
Current - Output:
500mA
PSRR:
68dB (1kHz)
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
TO-252-5
1. How to order NJM12884DL3-33-TE1 on Anpu?
3. Are the NJM12884DL3-33-TE1 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of NJM12884DL3-33-TE1?
Image NJM12884DL3-33-TE1 NJM12884DL3-25-TE1 NJM12884DL3-18-TE1 NJM12884DL3-15-TE1 NJM12884DL3-05-TE1
Number of Regulators 1 1 1 1 1
Voltage - Input (Max) 6.5V 6.5V 6.5V 6.5V 6.5V
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V 2.5V 1.8V 1.5V 5V
Voltage Dropout (Max) 0.18V @ 300mA 0.18V @ 300mA - - 0.18V @ 300mA
Current - Output 500mA 500mA 500mA 500mA 500mA
Current - Quiescent (Iq) 280 µA 280 µA 280 µA 280 µA 280 µA
PSRR 68dB (1kHz) 71dB (1kHz) 74dB (1kHz) 76dB (1kHz) 64dB (1kHz)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C