Nisshinbo Micro Devices Inc. NJU7777F4-33-TE1
Part No.:
NJU7777F4-33-TE1
Manufacturer:
Nisshinbo Micro Devices Inc.
Category:
Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators
Package:
SC-82A, SOT-343
Datasheet:
AnpuNJU7777F4-33-TE1.pdf
Description:
IC REG LINEAR 3.3V 150MA SC82AB
Manufacturer:
Nisshinbo Micro Devices Inc.
Series:
Package/Case:
SC-82A, SOT-343
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Last Time Buy
Output Configuration:
Positive
Output Type:
Fixed
Number of Regulators:
1
Voltage - Input (Max):
8V
Voltage - Output (Min/Fixed):
3.3V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.18V @ 100mA
Current - Output:
150mA
Current - Quiescent (Iq):
35 µA
Current - Supply (Max):
PSRR:
65dB (1kHz)
Control Features:
Enable
Protection Features:
Over Current, Over Temperature, Short Circuit
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SC-82AB
1. How to order NJU7777F4-33-TE1 on Anpu?
3. Are the NJU7777F4-33-TE1 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of NJU7777F4-33-TE1?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image NJU7777F4-33-TE1
Part Number NJU7777F4-33-TE1
Manufacturer Nisshinbo Micro Devices Inc.
Series -
Package/Case SC-82A, SOT-343
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Last Time Buy
Output Configuration Positive
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Voltage - Input (Max) 8V
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Voltage - Output (Max) -
Voltage Dropout (Max) 0.18V @ 100mA
Current - Output 150mA
Current - Quiescent (Iq) 35 µA
Current - Supply (Max) -
PSRR 65dB (1kHz)
Control Features Enable
Protection Features Over Current, Over Temperature, Short Circuit
Operating Temperature -40°C ~ 85°C