Nisshinbo Micro Devices Inc. R1121N151B-TR-FE
Part No.:
R1121N151B-TR-FE
Package:
SC-74A, SOT-753
Datasheet:
AnpuR1121N151B-TR-FE.pdf
Description:
IC REG LINEAR 1.5V 150MA SOT23-5
Series:
R1121N
Package/Case:
SC-74A, SOT-753
Voltage - Input (Max):
8V
Voltage - Output (Min/Fixed):
1.5V
Current - Output:
150mA
Current - Quiescent (Iq):
70 µA
Current - Supply (Max):
PSRR:
70dB (1kHz)
Protection Features:
Over Current
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Supplier Device Package:
SOT-23-5
1. How to order R1121N151B-TR-FE on Anpu?
3. Are the R1121N151B-TR-FE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of R1121N151B-TR-FE?
Image R1121N151B-TR-FE
Part Number R1121N151B-TR-FE
Manufacturer Nisshinbo Micro Devices Inc.
Series R1121N
Package/Case SC-74A, SOT-753
Number of Regulators 1
Voltage - Input (Max) 8V
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.5V
Voltage - Output (Max) -
Voltage Dropout (Max) -
Current - Output 150mA
Current - Quiescent (Iq) 70 µA
Current - Supply (Max) -
PSRR 70dB (1kHz)
Control Features Enable
Protection Features Over Current
Operating Temperature -40°C ~ 85°C