Nisshinbo Micro Devices Inc. R1150H016D-T1-FE
Part No.:
R1150H016D-T1-FE
Manufacturer:
Nisshinbo Micro Devices Inc.
Datasheet:
AnpuR1150H016D-T1-FE.pdf
Description:
IC REG LINEAR 1.6V 150MA SOT89-5
Manufacturer:
Nisshinbo Micro Devices Inc.
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Output Type:
Fixed
Voltage - Input (Max):
24V
Voltage - Output (Min/Fixed):
1.6V
Current - Output:
150mA
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
SOT-89-5
1. How to order R1150H016D-T1-FE on Anpu?
3. Are the R1150H016D-T1-FE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of R1150H016D-T1-FE?
Image R1150H016D-T1-FE
Part Number R1150H016D-T1-FE
Manufacturer Nisshinbo Micro Devices Inc.
Series R1150H
Package/Case SOT-89-5/6
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Output Configuration Positive
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Voltage - Input (Max) 24V
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.6V
Voltage - Output (Max) -
Voltage Dropout (Max) -
Current - Output 150mA
Operating Temperature -40°C ~ 85°C