NXP USA Inc. DC6M603X6/15A,135
Part No.:
DC6M603X6/15A,135
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Category:
Voltage Regulators - DC DC Switching Regulators
Package:
6-XFBGA, WLCSP
Datasheet:
AnpuDC6M603X6/15A,135.pdf
Description:
IC REG BUCK 1.5V 650MA 6WLCSP
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Series:
Package/Case:
6-XFBGA, WLCSP
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Function:
Step-Down
Output Configuration:
Positive
Topology:
Buck
Output Type:
Fixed
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
2.3V
Voltage - Input (Max):
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):
1.5V
Voltage - Output (Max):
Current - Output:
650mA
Frequency - Switching:
6MHz
Synchronous Rectifier:
Yes
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
6-WLCSP (1.36x0.96)
1. How to order DC6M603X6/15A,135 on Anpu?
3. Are the DC6M603X6/15A,135 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DC6M603X6/15A,135?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image DC6M603X6/12A,135 DC6M603X6/15A,135 DC6M603X6/18A,135
Part Number DC6M603X6/12A,135 DC6M603X6/15A,135 DC6M603X6/18A,135
Manufacturer NXP USA Inc. NXP USA Inc. NXP USA Inc.
Series - - -
Package/Case 6-XFBGA, WLCSP 6-XFBGA, WLCSP 6-XFBGA, WLCSP
Packaging Tape & Reel (TR) Bulk Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete Obsolete Obsolete
Function Step-Down Step-Down Step-Down
Output Configuration Positive Positive Positive
Topology Buck Buck Buck
Output Type Fixed Fixed Fixed
Number of Outputs 1 1 1
Voltage - Input (Min) 2.3V 2.3V 2.3V
Voltage - Input (Max) 5.5V 5.5V 5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.2V 1.5V 1.8V
Voltage - Output (Max) - - -
Current - Output 650mA 650mA 650mA
Frequency - Switching 6MHz 6MHz 6MHz
Synchronous Rectifier Yes Yes Yes
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA) -40°C ~ 85°C (TA) -40°C ~ 85°C (TA)