onsemi FAN48610BUC33X
Part No.:
FAN48610BUC33X
Manufacturer:
onsemi
Category:
Voltage Regulators - DC DC Switching Regulators
Package:
9-UFBGA, WLCSP
Datasheet:
AnpuFAN48610BUC33X.pdf
Description:
IC REG BOOST 3.3V 1A 9WLCSP
Manufacturer:
onsemi
Series:
TinyBoost®
Package/Case:
9-UFBGA, WLCSP
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Last Time Buy
Function:
Step-Up
Output Configuration:
Positive
Topology:
Boost
Output Type:
Fixed
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
2.5V
Voltage - Input (Max):
4.8V
Voltage - Output (Min/Fixed):
3.3V
Voltage - Output (Max):
Current - Output:
1A (Switch)
Frequency - Switching:
2.5MHz
Synchronous Rectifier:
Yes
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
9-WLCSP (1.22x1.22)
1. How to order FAN48610BUC33X on Anpu?
3. Are the FAN48610BUC33X price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FAN48610BUC33X?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image FAN48610BUC33X
Part Number FAN48610BUC33X
Manufacturer onsemi
Series TinyBoost®
Package/Case 9-UFBGA, WLCSP
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Last Time Buy
Function Step-Up
Output Configuration Positive
Topology Boost
Output Type Fixed
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 2.5V
Voltage - Input (Max) 4.8V
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Voltage - Output (Max) -
Current - Output 1A (Switch)
Frequency - Switching 2.5MHz
Synchronous Rectifier Yes
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)