onsemi FAN48610BUC45X
Part No.:
FAN48610BUC45X
Manufacturer:
onsemi
Package:
9-UFBGA, WLCSP
Datasheet:
AnpuFAN48610BUC45X.pdf
Description:
IC REG BOOST 4.5V 1A 9WLCSP
Manufacturer:
onsemi
Series:
TinyBoost®
Package/Case:
9-UFBGA, WLCSP
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Last Time Buy
Output Type:
Fixed
Voltage - Input (Min):
2.5V
Voltage - Input (Max):
4.8V
Voltage - Output (Min/Fixed):
4.5V
Voltage - Output (Max):
Current - Output:
1A (Switch)
Frequency - Switching:
2.5MHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)
Supplier Device Package:
9-WLCSP (1.22x1.22)
1. How to order FAN48610BUC45X on Anpu?
3. Are the FAN48610BUC45X price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FAN48610BUC45X?
Image FAN48610BUC45X
Part Number FAN48610BUC45X
Manufacturer onsemi
Series TinyBoost®
Package/Case 9-UFBGA, WLCSP
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Last Time Buy
Topology Boost
Output Type Fixed
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 2.5V
Voltage - Input (Max) 4.8V
Voltage - Output (Min/Fixed) 4.5V
Voltage - Output (Max) -
Current - Output 1A (Switch)
Frequency - Switching 2.5MHz
Synchronous Rectifier Yes
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)