onsemi FAN48630BUC33X
Part No.:
FAN48630BUC33X
Manufacturer:
onsemi
Datasheet:
AnpuFAN48630BUC33X.pdf
Description:
IC REG BOOST PROG 1.5A 16WLCSP
Manufacturer:
onsemi
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Voltage - Input (Min):
2.35V
Voltage - Input (Max):
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):
3.3V, 3.49V
Voltage - Output (Max):
Current - Output:
1.5A (Switch)
Frequency - Switching:
2.5MHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)
16-WLCSP (1.78x1.78)
1. How to order FAN48630BUC33X on Anpu?
3. Are the FAN48630BUC33X price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FAN48630BUC33X?
Image FAN48630BUC33X
Part Number FAN48630BUC33X
Manufacturer onsemi
Series TinyBoost®
Package/Case 16-UFBGA, WLCSP
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 2.35V
Voltage - Input (Max) 5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V, 3.49V
Voltage - Output (Max) -
Current - Output 1.5A (Switch)
Frequency - Switching 2.5MHz
Synchronous Rectifier Yes
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)