onsemi FAN48630UC315X
Part No.:
FAN48630UC315X
Manufacturer:
onsemi
Package:
16-UFBGA, WLCSP
Datasheet:
AnpuFAN48630UC315X.pdf
Description:
IC REG BOOST 3.15V/3.33V 16WLCSP
Manufacturer:
onsemi
Series:
Package/Case:
16-UFBGA, WLCSP
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Output Type:
Fixed
Voltage - Input (Min):
2.35V
Voltage - Input (Max):
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):
3.15V, 3.33V
Voltage - Output (Max):
Current - Output:
1.5A
Frequency - Switching:
2.5MHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)
Supplier Device Package:
16-WLCSP (1.78x1.78)
1. How to order FAN48630UC315X on Anpu?
3. Are the FAN48630UC315X price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FAN48630UC315X?
Image FAN48630UC315X
Part Number FAN48630UC315X
Manufacturer onsemi
Series -
Package/Case 16-UFBGA, WLCSP
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Topology Boost
Output Type Fixed
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 2.35V
Voltage - Input (Max) 5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.15V, 3.33V
Voltage - Output (Max) -
Current - Output 1.5A
Frequency - Switching 2.5MHz
Synchronous Rectifier Yes
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)