onsemi FAN53601AUC105X
Part No.:
FAN53601AUC105X
Manufacturer:
onsemi
Package:
6-UFBGA, WLCSP
Datasheet:
AnpuFAN53601AUC105X.pdf
Description:
IC REG BUCK 1.05V 600MA 6WLCSP
Manufacturer:
onsemi
Series:
Package/Case:
6-UFBGA, WLCSP
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Last Time Buy
Voltage - Input (Min):
2.3V
Voltage - Input (Max):
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):
1.05V
Voltage - Output (Max):
Current - Output:
600mA
Frequency - Switching:
6MHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)
Supplier Device Package:
6-WLCSP (1.23x0.88)
1. How to order FAN53601AUC105X on Anpu?
3. Are the FAN53601AUC105X price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FAN53601AUC105X?
Image FAN53601AUC105X
Part Number FAN53601AUC105X
Manufacturer onsemi
Series -
Package/Case 6-UFBGA, WLCSP
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Last Time Buy
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 2.3V
Voltage - Input (Max) 5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.05V
Voltage - Output (Max) -
Current - Output 600mA
Frequency - Switching 6MHz
Synchronous Rectifier Yes
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)