onsemi FAN53601AUC10X
Part No.:
FAN53601AUC10X
Manufacturer:
onsemi
Package:
6-UFBGA, WLCSP
Datasheet:
AnpuFAN53601AUC10X.pdf
Description:
IC REG BUCK 1V 600MA 6WLCSP
Manufacturer:
onsemi
Series:
Package/Case:
6-UFBGA, WLCSP
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Input (Min):
2.3V
Voltage - Input (Max):
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):
1V
Voltage - Output (Max):
Current - Output:
600mA
Frequency - Switching:
6MHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)
Supplier Device Package:
6-WLCSP (1.23x0.88)
1. How to order FAN53601AUC10X on Anpu?
3. Are the FAN53601AUC10X price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FAN53601AUC10X?
Image FAN53601AUC10X
Part Number FAN53601AUC10X
Manufacturer onsemi
Series -
Package/Case 6-UFBGA, WLCSP
Packaging Tape & Reel (TR)
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 2.3V
Voltage - Input (Max) 5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed) 1V
Voltage - Output (Max) -
Current - Output 600mA
Frequency - Switching 6MHz
Synchronous Rectifier Yes
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)