onsemi FAN53611AUC115X
Part No.:
FAN53611AUC115X
Manufacturer:
onsemi
Package:
6-UFBGA, WLCSP
Datasheet:
AnpuFAN53611AUC115X.pdf
Description:
IC REG BUCK 1.15V 1A 6WLCSP
Manufacturer:
onsemi
Series:
Package/Case:
6-UFBGA, WLCSP
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Input (Min):
2.3V
Voltage - Input (Max):
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):
1.15V
Voltage - Output (Max):
Current - Output:
1A
Frequency - Switching:
6MHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)
Supplier Device Package:
6-WLCSP (1.23x0.88)
1. How to order FAN53611AUC115X on Anpu?
3. Are the FAN53611AUC115X price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FAN53611AUC115X?
Image FAN53611AUC115X
Part Number FAN53611AUC115X
Manufacturer onsemi
Series -
Package/Case 6-UFBGA, WLCSP
Packaging Tape & Reel (TR)
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 2.3V
Voltage - Input (Max) 5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.15V
Voltage - Output (Max) -
Current - Output 1A
Frequency - Switching 6MHz
Synchronous Rectifier Yes
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)