onsemi FAN53611AUC13X
Part No.:
FAN53611AUC13X
Manufacturer:
onsemi
Category:
Voltage Regulators - DC DC Switching Regulators
Package:
6-UFBGA, WLCSP
Datasheet:
AnpuFAN53611AUC13X.pdf
Description:
IC REG BUCK 1.3V 1A 6WLCSP
Manufacturer:
onsemi
Series:
Package/Case:
6-UFBGA, WLCSP
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Function:
Step-Down
Output Configuration:
Positive
Topology:
Buck
Output Type:
Fixed
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
2.3V
Voltage - Input (Max):
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):
1.3V
Voltage - Output (Max):
Current - Output:
1A
Frequency - Switching:
6MHz
Synchronous Rectifier:
Yes
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
6-WLCSP (1.23x0.88)
1. How to order FAN53611AUC13X on Anpu?
3. Are the FAN53611AUC13X price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FAN53611AUC13X?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image FAN53611AUC13X
Part Number FAN53611AUC13X
Manufacturer onsemi
Series -
Package/Case 6-UFBGA, WLCSP
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Function Step-Down
Output Configuration Positive
Topology Buck
Output Type Fixed
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 2.3V
Voltage - Input (Max) 5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.3V
Voltage - Output (Max) -
Current - Output 1A
Frequency - Switching 6MHz
Synchronous Rectifier Yes
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)