onsemi FAN5361UC182X
Part No.:
FAN5361UC182X
Manufacturer:
onsemi
Datasheet:
AnpuFAN5361UC182X.pdf
Description:
IC REG BUCK 1.82V 600MA 6WLCSP
Manufacturer:
onsemi
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Input (Min):
2.3V
Voltage - Input (Max):
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):
1.82V
Voltage - Output (Max):
Current - Output:
600mA
Frequency - Switching:
6MHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)
6-WLCSP (1.23x0.88)
1. How to order FAN5361UC182X on Anpu?
3. Are the FAN5361UC182X price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FAN5361UC182X?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of FAN5361UC182X.
Image FAN5361UC182X
Part Number FAN5361UC182X
Manufacturer onsemi
Series -
Package/Case 6-UFBGA, WLCSP
Packaging Tape & Reel (TR)
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 2.3V
Voltage - Input (Max) 5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.82V
Voltage - Output (Max) -
Current - Output 600mA
Frequency - Switching 6MHz
Synchronous Rectifier Yes
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)