onsemi KA278R12CYDTU
Part No.:
KA278R12CYDTU
Manufacturer:
onsemi
Category:
Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators
Package:
TO-220-4 Full Pack, Formed Leads
Datasheet:
AnpuKA278R12CYDTU.pdf
Description:
IC REG LINEAR 12V 2A TO220F-4L
Manufacturer:
onsemi
Series:
Package/Case:
Packaging:
Tube
Product Status:
Obsolete
Output Configuration:
Positive
Output Type:
Fixed
Number of Regulators:
1
Voltage - Input (Max):
35V
Voltage - Output (Min/Fixed):
12V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.5V @ 2A
Current - Output:
2A
Current - Quiescent (Iq):
10 mA
Current - Supply (Max):
PSRR:
Control Features:
Protection Features:
Over Current, Over Temperature, Over Voltage, Short Circuit
Operating Temperature:
-20°C ~ 80°C
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
TO-220F-4L (Forming)
1. How to order KA278R12CYDTU on Anpu?
3. Are the KA278R12CYDTU price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of KA278R12CYDTU?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of KA278R12CYDTU.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image KA278R12CYDTU
Part Number KA278R12CYDTU
Manufacturer onsemi
Series -
Package/Case TO-220-4 Full Pack, Formed Leads
Packaging Tube
Product Status Obsolete
Output Configuration Positive
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Voltage - Input (Max) 35V
Voltage - Output (Min/Fixed) 12V
Voltage - Output (Max) -
Voltage Dropout (Max) 0.5V @ 2A
Current - Output 2A
Current - Quiescent (Iq) 10 mA
Current - Supply (Max) -
PSRR -
Control Features -
Protection Features Over Current, Over Temperature, Over Voltage, Short Circuit
Operating Temperature -20°C ~ 80°C