onsemi MSQA6V1W5T2
Part No.:
MSQA6V1W5T2
Manufacturer:
onsemi
Category:
TVS Diodes
Package:
5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Datasheet:
AnpuMSQA6V1W5T2.pdf
Description:
TVS DIODE 3VWM SC88A
Manufacturer:
onsemi
Package/Case:
5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
4
Bidirectional Channels:
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
3V
Voltage - Breakdown (Min):
6.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
Power - Peak Pulse:
150W
Power Line Protection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
90pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SC-88A (SC-70-5/SOT-353)
1. How to order MSQA6V1W5T2 on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that MSQA6V1W5T2 is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the MSQA6V1W5T2 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MSQA6V1W5T2?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MSQA6V1W5T2.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MSQA6V1W5T2G MSQA6V1W5T2
Part Number MSQA6V1W5T2G MSQA6V1W5T2
Manufacturer onsemi onsemi
Package/Case 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Series - -
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Obsolete
Type Zener Zener
Unidirectional Channels 4 4
Bidirectional Channels - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 3V 3V
Voltage - Breakdown (Min) 6.1V 6.1V
Power - Peak Pulse 150W 150W
Power Line Protection No No
Applications General Purpose General Purpose
Capacitance @ Frequency 90pF @ 1MHz 90pF @ 1MHz
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)