onsemi NCP1546DR2G
Part No.:
NCP1546DR2G
Package:
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Datasheet:
AnpuNCP1546DR2G.pdf
Description:
IC REG BUCK ADJ 1.5A 8SOIC
Package/Case:
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Output Type:
Adjustable
Voltage - Input (Min):
4V
Voltage - Input (Max):
40V
Voltage - Output (Min/Fixed):
0.32V
Voltage - Output (Max):
38V
Current - Output:
1.5A
Frequency - Switching:
170kHz
Operating Temperature:
0°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
8-SOIC
1. How to order NCP1546DR2G on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that NCP1546DR2G is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the NCP1546DR2G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of NCP1546DR2G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of NCP1546DR2G.
Image NCP1546DR2G
Part Number NCP1546DR2G
Manufacturer onsemi
Series -
Package/Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Function Step-Down
Output Configuration Positive
Topology Buck
Output Type Adjustable
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 4V
Voltage - Input (Max) 40V
Voltage - Output (Min/Fixed) 0.32V
Voltage - Output (Max) 38V
Current - Output 1.5A
Frequency - Switching 170kHz
Synchronous Rectifier No
Operating Temperature 0°C ~ 150°C (TJ)