onsemi NCV6323FELMTW11TBG
Part No.:
NCV6323FELMTW11TBG
Manufacturer:
onsemi
Category:
Voltage Regulators - DC DC Switching Regulators
Package:
8-WFDFN Exposed Pad
Datasheet:
AnpuNCV6323FELMTW11TBG.pdf
Description:
IC REG BUCK 1.1V 1.6A 8WDFNW
Manufacturer:
onsemi
Series:
Package/Case:
8-WFDFN Exposed Pad
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Function:
Step-Down
Output Configuration:
Positive
Topology:
Buck
Output Type:
Fixed
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
2.8V
Voltage - Input (Max):
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):
1.1V
Voltage - Output (Max):
Current - Output:
1.6A
Frequency - Switching:
3MHz
Synchronous Rectifier:
Yes
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount, Wettable Flank
Supplier Device Package:
8-WDFNW (2x2)
1. How to order NCV6323FELMTW11TBG on Anpu?
3. Are the NCV6323FELMTW11TBG price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of NCV6323FELMTW11TBG?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image NCV6323FELMTW11TBG
Part Number NCV6323FELMTW11TBG
Manufacturer onsemi
Series -
Package/Case 8-WFDFN Exposed Pad
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Function Step-Down
Output Configuration Positive
Topology Buck
Output Type Fixed
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 2.8V
Voltage - Input (Max) 5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.1V
Voltage - Output (Max) -
Current - Output 1.6A
Frequency - Switching 3MHz
Synchronous Rectifier Yes
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)