onsemi NCV6323FELMTW18TBG
Part No.:
NCV6323FELMTW18TBG
Datasheet:
AnpuNCV6323FELMTW18TBG.pdf
Description:
IC REG BUCK 1.8V 1.6A 8WDFNW
Voltage - Input (Min):
2.8V
Voltage - Input (Max):
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):
1.8V
Voltage - Output (Max):
Current - Output:
1.6A
Frequency - Switching:
3MHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TJ)
8-WDFNW (2x2)
1. How to order NCV6323FELMTW18TBG on Anpu?
3. Are the NCV6323FELMTW18TBG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of NCV6323FELMTW18TBG?
Image NCV6323FELMTW18TBG
Part Number NCV6323FELMTW18TBG
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 2.8V
Voltage - Input (Max) 5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.8V
Voltage - Output (Max) -
Current - Output 1.6A
Frequency - Switching 3MHz
Synchronous Rectifier Yes
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)