onsemi NCV8504PW33
Part No.:
NCV8504PW33
Package:
16-SOIC (0.295", 7.50mm Width) Exposed Pad
Datasheet:
AnpuNCV8504PW33.pdf
Description:
IC REG LDO 400MA 3.3V 16-SOIC
Package/Case:
Packaging:
Tube
Supplier Device Package:
16-SOIC
1. How to order NCV8504PW33 on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that NCV8504PW33 is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the NCV8504PW33 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of NCV8504PW33?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of NCV8504PW33.
Image NCV8504PW33R2G NCV8504PW33G NCV8504PW33
Part Number NCV8504PW33R2G NCV8504PW33G NCV8504PW33
Manufacturer onsemi onsemi onsemi
Series - - *
Package/Case 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width) Exposed Pad 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width) Exposed Pad 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width) Exposed Pad
Packaging Tape & Reel (TR) Tube Tube
Product Status Obsolete Obsolete Obsolete
Output Configuration Positive Positive -
Output Type Fixed Fixed -
Number of Regulators 1 1 -
Voltage - Input (Max) 45V 45V -
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V 3.3V -
Voltage - Output (Max) - - -
Voltage Dropout (Max) - - -
Current - Output 400mA 400mA -
Current - Quiescent (Iq) 150 µA 150 µA -
Current - Supply (Max) 45 mA 45 mA -
PSRR - - -
Control Features Reset Reset -
Operating Temperature -40°C ~ 150°C -40°C ~ 150°C -