onsemi SMDA15CDR2G
Part No.:
SMDA15CDR2G
Manufacturer:
onsemi
Category:
TVS Diodes
Package:
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Datasheet:
AnpuSMDA15CDR2G.pdf
Description:
TVS DIODE 15V 30V 8SOIC
Manufacturer:
onsemi
Package/Case:
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Series:
SMDA05C
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
Bidirectional Channels:
4
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
15V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
30V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
5A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:
300W
Power Line Protection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
75pF @ 1MHz (Max)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
8-SOIC
1. How to order SMDA15CDR2G on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SMDA15CDR2G is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SMDA15CDR2G price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMDA15CDR2G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMDA15CDR2G.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMDA15CDR2G
Part Number SMDA15CDR2G
Manufacturer onsemi
Package/Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Series SMDA05C
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 4
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 15V (Max)
Voltage - Breakdown (Min) 16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 30V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 5A (8/20µs)
Power - Peak Pulse 300W
Power Line Protection No
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency 75pF @ 1MHz (Max)
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)