onsemi SMF11AT1G
Part No.:
SMF11AT1G
Manufacturer:
onsemi
Description:
200W TRANSIENT VOLTAGE SUPPRESSO
Manufacturer:
onsemi
Series:
SMF
Packaging:
Bulk
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
11V
Voltage - Breakdown (Min):
12.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
18.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
11A
Power - Peak Pulse:
200W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
SOD-123FL
1. How to order SMF11AT1G on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SMF11AT1G is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SMF11AT1G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMF11AT1G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMF11AT1G.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMF11AT1G pin diagram, SMF11AT1G datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMF11AT1G
Part Number SMF11AT1G
Manufacturer onsemi
Package/Case SOD-123F
Series SMF
Packaging Bulk
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 11V
Voltage - Breakdown (Min) 12.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 18.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 11A
Power - Peak Pulse 200W
Power Line Protection No
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)