onsemi SRDA3.3-4DR2G
Part No.:
SRDA3.3-4DR2G
Manufacturer:
onsemi
Category:
TVS Diodes
Package:
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Datasheet:
AnpuSRDA3.3-4DR2G.pdf
Description:
TVS DIODE 3.3VWM 15VC 8-SOIC
Manufacturer:
onsemi
Package/Case:
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Steering (Rail to Rail)
Unidirectional Channels:
4
Bidirectional Channels:
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
3.3V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
15V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
25A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:
500W
Power Line Protection:
Yes
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
8pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
8-SOIC
1. How to order SRDA3.3-4DR2G on Anpu?
3. Are the SRDA3.3-4DR2G price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SRDA3.3-4DR2G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SRDA3.3-4DR2G.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SRDA3.3-4DR2G
Part Number SRDA3.3-4DR2G
Manufacturer onsemi
Package/Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Series -
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Steering (Rail to Rail)
Unidirectional Channels 4
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 3.3V (Max)
Voltage - Breakdown (Min) 5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 15V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 25A (8/20µs)
Power - Peak Pulse 500W
Power Line Protection Yes
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency 8pF @ 1MHz
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)