onsemi SZSMS24T1G
Part No.:
SZSMS24T1G
Manufacturer:
onsemi
Package:
SC-74, SOT-457
Datasheet:
AnpuSZSMS24T1G.pdf
Description:
TVS DIODE 24VWM 44VC SC74/SC59ML
Manufacturer:
onsemi
Package/Case:
SC-74, SOT-457
Unidirectional Channels:
4
Bidirectional Channels:
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
24V
Voltage - Breakdown (Min):
26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
44V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
8A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:
350W
Capacitance @ Frequency:
75pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
SC-74
1. How to order SZSMS24T1G on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SZSMS24T1G is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SZSMS24T1G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SZSMS24T1G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SZSMS24T1G.
7.How to contact us to get technical supports, such as SZSMS24T1G pin diagram, SZSMS24T1G datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SZSMS24T1G
Part Number SZSMS24T1G
Manufacturer onsemi
Package/Case SC-74, SOT-457
Type Zener
Unidirectional Channels 4
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 24V
Voltage - Breakdown (Min) 26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 44V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 8A (8/20µs)
Power - Peak Pulse 350W
Power Line Protection No
Applications -
Capacitance @ Frequency 75pF @ 1MHz
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)