Panjit International Inc. P4SMAJ13CA-AU_R1_000A1
Part No.:
P4SMAJ13CA-AU_R1_000A1
Manufacturer:
Panjit International Inc.
Package:
DO-214AC, SMA
Datasheet:
AnpuP4SMAJ13CA-AU_R1_000A1.pdf
Description:
SURFACE MOUNT TRANSIENT VOLTAGE
Manufacturer:
Panjit International Inc.
Package/Case:
DO-214AC, SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
13V
Voltage - Breakdown (Min):
14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
21.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
18.6A
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Supplier Device Package:
1. How to order P4SMAJ13CA-AU_R1_000A1 on Anpu?
3. Are the P4SMAJ13CA-AU_R1_000A1 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of P4SMAJ13CA-AU_R1_000A1?
Image P4SMAJ13CAS_R1_00001 P4SMAJ13CA_R1_00001 P4SMAJ13CA-AU_R1_000A1
Part Number P4SMAJ13CAS_R1_00001 P4SMAJ13CA_R1_00001 P4SMAJ13CA-AU_R1_000A1
Manufacturer Panjit International Inc. Panjit International Inc. Panjit International Inc.
Package/Case DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA
Series - P4SMAJ -
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active
Type Zener Zener Zener
Unidirectional Channels - - -
Bidirectional Channels 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 13V 13V 13V
Voltage - Breakdown (Min) 14.4V 14.4V 14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 21.5V 21.5V 21.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 18.6A 18.6A 18.6A
Power - Peak Pulse 400W 400W 400W
Power Line Protection No No No
Applications General Purpose General Purpose -
Capacitance @ Frequency - - -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)