Panjit International Inc. P6SMBJ15A-AU_R1_000A1
Part No.:
P6SMBJ15A-AU_R1_000A1
Datasheet:
AnpuP6SMBJ15A-AU_R1_000A1.pdf
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
15V
Voltage - Breakdown (Min):
16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
24.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
24A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
1. How to order P6SMBJ15A-AU_R1_000A1 on Anpu?
3. Are the P6SMBJ15A-AU_R1_000A1 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of P6SMBJ15A-AU_R1_000A1?
Image P6SMBJ15AS_R1_00001 P6SMBJ15A-AU_R1_000A1 P6SMBJ15A_R1_00001
Part Number P6SMBJ15AS_R1_00001 P6SMBJ15A-AU_R1_000A1 P6SMBJ15A_R1_00001
Manufacturer Panjit International Inc. Panjit International Inc. Panjit International Inc.
Package/Case DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB
Series - P6SMBJ-AU P6SMBJ
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active
Type Zener Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1 1
Bidirectional Channels - - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 15V 15V 15V
Voltage - Breakdown (Min) 16.7V 16.7V 16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 24.4V 24.4V 24.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 24.6A 24A 24A
Power - Peak Pulse 600W 600W 600W
Power Line Protection No No No
Applications General Purpose - General Purpose
Capacitance @ Frequency - - -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)