Panjit International Inc. P6SMBJ15CA-AU_R1_000A1
Part No.:
P6SMBJ15CA-AU_R1_000A1
Manufacturer:
Panjit International Inc.
Category:
TVS Diodes
Package:
DO-214AA, SMB
Datasheet:
AnpuP6SMBJ15CA-AU_R1_000A1.pdf
Description:
SURFACE MOUNT TRANSIENT VOLTAGE
Manufacturer:
Panjit International Inc.
Package/Case:
DO-214AA, SMB
Series:
P6SMBJ-AU
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
Bidirectional Channels:
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
15V
Voltage - Breakdown (Min):
16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
24.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
24A
Power - Peak Pulse:
600W
Power Line Protection:
No
Applications:
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1. How to order P6SMBJ15CA-AU_R1_000A1 on Anpu?
3. Are the P6SMBJ15CA-AU_R1_000A1 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of P6SMBJ15CA-AU_R1_000A1?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image P6SMBJ15CA_R1_00001 P6SMBJ15CA-AU_R1_000A1
Part Number P6SMBJ15CA_R1_00001 P6SMBJ15CA-AU_R1_000A1
Manufacturer Panjit International Inc. Panjit International Inc.
Package/Case DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB
Series P6SMBJ P6SMBJ-AU
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Type Zener Zener
Unidirectional Channels - -
Bidirectional Channels 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 15V 15V
Voltage - Breakdown (Min) 16.7V 16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 24.4V 24.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 24A 24A
Power - Peak Pulse 600W 600W
Power Line Protection No No
Applications General Purpose -
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)