Panjit International Inc. P6SMBJ16CA-AU_R1_000A1
Part No.:
P6SMBJ16CA-AU_R1_000A1
Datasheet:
AnpuP6SMBJ16CA-AU_R1_000A1.pdf
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
16V
Voltage - Breakdown (Min):
17.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
26V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
23.1A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
1. How to order P6SMBJ16CA-AU_R1_000A1 on Anpu?
3. Are the P6SMBJ16CA-AU_R1_000A1 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of P6SMBJ16CA-AU_R1_000A1?
Image P6SMBJ16CA-AU_R1_000A1 P6SMBJ16CA_R1_00001
Part Number P6SMBJ16CA-AU_R1_000A1 P6SMBJ16CA_R1_00001
Manufacturer Panjit International Inc. Panjit International Inc.
Package/Case DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB
Series P6SMBJ-AU P6SMBJ
Bidirectional Channels 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 16V 16V
Voltage - Breakdown (Min) 17.8V 17.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 26V 26V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 23.1A 23.1A
Power - Peak Pulse 600W 600W
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)