Panjit International Inc. P6SMBJ30CA-AU_R1_000A1
Part No.:
P6SMBJ30CA-AU_R1_000A1
Datasheet:
AnpuP6SMBJ30CA-AU_R1_000A1.pdf
Description:
SMB, TVS
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
30V
Voltage - Breakdown (Min):
33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
48.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
12.4A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
1. How to order P6SMBJ30CA-AU_R1_000A1 on Anpu?
3. Are the P6SMBJ30CA-AU_R1_000A1 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of P6SMBJ30CA-AU_R1_000A1?
Image P6SMBJ30CA-AU_R1_000A1 P6SMBJ30CA_R1_00001
Part Number P6SMBJ30CA-AU_R1_000A1 P6SMBJ30CA_R1_00001
Manufacturer Panjit International Inc. Panjit International Inc.
Package/Case DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB
Series P6SMBJ-AU P6SMBJ
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Type Zener Zener
Unidirectional Channels - -
Bidirectional Channels 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 30V 30V
Voltage - Breakdown (Min) 33.3V 33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 48.4V 48.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 12.4A 12.4A
Power - Peak Pulse 600W 600W
Power Line Protection No No
Applications - General Purpose
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)