Panjit International Inc. P6SMBJ36CA-AU_R1_000A1
Part No.:
P6SMBJ36CA-AU_R1_000A1
Datasheet:
AnpuP6SMBJ36CA-AU_R1_000A1.pdf
Description:
SMB, TVS
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
36V
Voltage - Breakdown (Min):
40V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
58.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
10.3A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
1. How to order P6SMBJ36CA-AU_R1_000A1 on Anpu?
3. Are the P6SMBJ36CA-AU_R1_000A1 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of P6SMBJ36CA-AU_R1_000A1?
Image P6SMBJ36CA_R1_00001 P6SMBJ36CA-AU_R1_000A1
Part Number P6SMBJ36CA_R1_00001 P6SMBJ36CA-AU_R1_000A1
Manufacturer Panjit International Inc. Panjit International Inc.
Package/Case DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB
Series P6SMBJ P6SMBJ-AU
Bidirectional Channels 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 36V 36V
Voltage - Breakdown (Min) 40V 40V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 58.1V 58.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 10.3A 10.3A
Power - Peak Pulse 600W 600W
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)