Panjit International Inc. P6SMBJ54A-AU_R1_000A1
Part No.:
P6SMBJ54A-AU_R1_000A1
Manufacturer:
Panjit International Inc.
Datasheet:
AnpuP6SMBJ54A-AU_R1_000A1.pdf
Description:
SURFACE MOUNT TRANSIENT VOLTAGE
Manufacturer:
Panjit International Inc.
Series:
P6SMBJ-AU
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
54V
Voltage - Breakdown (Min):
60V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
87.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
6.9A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
1. How to order P6SMBJ54A-AU_R1_000A1 on Anpu?
3. Are the P6SMBJ54A-AU_R1_000A1 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of P6SMBJ54A-AU_R1_000A1?
Image P6SMBJ54AS_R1_00001 P6SMBJ54A_R1_00001 P6SMBJ54A-AU_R1_000A1
Part Number P6SMBJ54AS_R1_00001 P6SMBJ54A_R1_00001 P6SMBJ54A-AU_R1_000A1
Manufacturer Panjit International Inc. Panjit International Inc. Panjit International Inc.
Package/Case DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB
Series - P6SMBJ P6SMBJ-AU
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active
Type Zener Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1 1
Bidirectional Channels - - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 54V 54V 54V
Voltage - Breakdown (Min) 60V 60V 60V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 87.1V 87.1V 87.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 6.9A 6.9A 6.9A
Power - Peak Pulse 600W 600W 600W
Power Line Protection No No No
Applications General Purpose General Purpose -
Capacitance @ Frequency - - -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)