Panjit International Inc. P6SMBJ60A-AU_R1_000A1
Part No.:
P6SMBJ60A-AU_R1_000A1
Datasheet:
AnpuP6SMBJ60A-AU_R1_000A1.pdf
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
60V
Voltage - Breakdown (Min):
66.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
96.8V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
6.2A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
1. How to order P6SMBJ60A-AU_R1_000A1 on Anpu?
3. Are the P6SMBJ60A-AU_R1_000A1 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of P6SMBJ60A-AU_R1_000A1?
Image P6SMBJ60A_R1_00001 P6SMBJ60A-AU_R1_000A1 P6SMBJ60AS_R1_00001
Part Number P6SMBJ60A_R1_00001 P6SMBJ60A-AU_R1_000A1 P6SMBJ60AS_R1_00001
Manufacturer Panjit International Inc. Panjit International Inc. Panjit International Inc.
Package/Case DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB
Series P6SMBJ P6SMBJ-AU -
Bidirectional Channels - - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 60V 60V 60V
Voltage - Breakdown (Min) 66.7V 66.7V 66.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 96.8V 96.8V 96.8V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 6.2A 6.2A 6.2A
Power - Peak Pulse 600W 600W 600W
Capacitance @ Frequency - - -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)