Panjit International Inc. PJSD12CW-AU_R1_000A1
Part No.:
PJSD12CW-AU_R1_000A1
Manufacturer:
Panjit International Inc.
Category:
TVS Diodes
Package:
SC-90, SOD-323F
Datasheet:
AnpuPJSD12CW-AU_R1_000A1.pdf
Description:
SINGLE LINE TVS DIODE FOR ESD PR
Manufacturer:
Panjit International Inc.
Package/Case:
SC-90, SOD-323F
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
Bidirectional Channels:
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
12V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
24V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
15A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:
350W
Power Line Protection:
No
Applications:
Capacitance @ Frequency:
100pF @ 1MHz (Max)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SOD-323
1. How to order PJSD12CW-AU_R1_000A1 on Anpu?
3. Are the PJSD12CW-AU_R1_000A1 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PJSD12CW-AU_R1_000A1?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image PJSD12CW_R1_00001 PJSD12CW-AU_R1_000A1
Part Number PJSD12CW_R1_00001 PJSD12CW-AU_R1_000A1
Manufacturer Panjit International Inc. Panjit International Inc.
Package/Case SC-90, SOD-323F SC-90, SOD-323F
Series PJSD05CW -
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Type Zener Zener
Unidirectional Channels - -
Bidirectional Channels 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 12V (Max) 12V (Max)
Voltage - Breakdown (Min) 13.3V 13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 24V 24V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 15A (8/20µs) 15A (8/20µs)
Power - Peak Pulse 350W 350W
Power Line Protection No No
Applications General Purpose -
Capacitance @ Frequency 100pF @ 1MHz (Max) 100pF @ 1MHz (Max)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TJ) -55°C ~ 125°C (TJ)