Pulse Electronics BMRA000606303R3MA1
Part No.:
BMRA000606303R3MA1
Manufacturer:
Pulse Electronics
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
AnpuBMRA000606303R3MA1.pdf
Description:
FIXED IND 3.3UH 6A 35 MOHM SMD
Manufacturer:
Pulse Electronics
Series:
BMRA
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Molded
Material - Core:
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
6 A
Current - Saturation (Isat):
12A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
35mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.287" L x 0.260" W (7.30mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)
1. How to order BMRA000606303R3MA1 on Anpu?
3. Are the BMRA000606303R3MA1 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BMRA000606303R3MA1?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image BMRA000606303R3MA1
Part Number BMRA000606303R3MA1
Manufacturer Pulse Electronics
Series BMRA
Package/Case Nonstandard
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Molded
Material - Core -
Inductance 3.3 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 6 A
Current - Saturation (Isat) 12A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 35mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant -
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.287" L x 0.260" W (7.30mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)