Pulse Electronics BWQC00322520470K00
Part No.:
BWQC00322520470K00
Manufacturer:
Pulse Electronics
Category:
Fixed Inductors
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
AnpuBWQC00322520470K00.pdf
Description:
INDUCTOR RF
Manufacturer:
Pulse Electronics
Series:
BWQC
Package/Case:
1210 (3225 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Drum Core, Wirewound
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
47 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
170 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
1.3Ohm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
15MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-25°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1210
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.087" (2.20mm)
1. How to order BWQC00322520470K00 on Anpu?
3. Are the BWQC00322520470K00 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BWQC00322520470K00?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image BWQC00322520470K00
Part Number BWQC00322520470K00
Manufacturer Pulse Electronics
Series BWQC
Package/Case 1210 (3225 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Drum Core, Wirewound
Material - Core Ferrite
Inductance 47 µH
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 170 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 1.3Ohm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant 15MHz
Ratings -
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 1210
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.087" (2.20mm)