Pulse Electronics BWVS00606028330M00
Part No.:
BWVS00606028330M00
Datasheet:
AnpuBWVS00606028330M00.pdf
Description:
FIXED IND 33UH 1.4A 220 MOHM SMD
Inductance:
33 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.4 A
Current - Saturation (Isat):
1.3A
DC Resistance (DCR):
220mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)
1. How to order BWVS00606028330M00 on Anpu?
3. Are the BWVS00606028330M00 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BWVS00606028330M00?
Image BWVS00606028330M00
Part Number BWVS00606028330M00
Material - Core Ferrite
Inductance 33 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.4 A
Current - Saturation (Isat) 1.3A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 220mOhm
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)