Pulse Electronics BWVS006060452R2M00
Part No.:
BWVS006060452R2M00
Datasheet:
AnpuBWVS006060452R2M00.pdf
Description:
FIXED IND 2.2UH 5.1A 18.4MOHM SM
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
5.1 A
Current - Saturation (Isat):
8.8A
DC Resistance (DCR):
18.4mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.185" (4.70mm)
1. How to order BWVS006060452R2M00 on Anpu?
3. Are the BWVS006060452R2M00 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BWVS006060452R2M00?
Image BWVS006060452R2M00
Part Number BWVS006060452R2M00
Material - Core Ferrite
Inductance 2.2 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 5.1 A
Current - Saturation (Isat) 8.8A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 18.4mOhm
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max) 0.185" (4.70mm)