Pulse Electronics PA5189.101HLT
Part No.:
PA5189.101HLT
Manufacturer:
Pulse Electronics
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
AnpuPA5189.101HLT.pdf
Description:
IND PWR BEAD 100NH 20.5A SMD
Manufacturer:
Pulse Electronics
Series:
PA5189.XXXHLT
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Material - Core:
Inductance:
100 nH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
20.5 A
Current - Saturation (Isat):
20.5A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
0.39mOhm
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 130°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.161" L x 0.161" W (4.10mm x 4.10mm)
Height - Seated (Max):
0.161" (4.10mm)
1. How to order PA5189.101HLT on Anpu?
3. Are the PA5189.101HLT price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PA5189.101HLT?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PA5189.101HLT.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image PA5189.101HLT
Part Number PA5189.101HLT
Manufacturer Pulse Electronics
Series PA5189.XXXHLT
Package/Case Nonstandard
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type -
Material - Core -
Inductance 100 nH
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 20.5 A
Current - Saturation (Isat) 20.5A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 0.39mOhm
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant -
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 130°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.161" L x 0.161" W (4.10mm x 4.10mm)
Height - Seated (Max) 0.161" (4.10mm)