Renesas Electronics Corporation D13002FI16V
Part No.:
D13002FI16V
Manufacturer:
Renesas Electronics Corporation
Category:
Microcontrollers
Package:
Datasheet:
AnpuD13002FI16V.pdf
Description:
MCU H8/300H / H8/3002
Manufacturer:
Package/Case:
Series:
H8® H8/300H
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Programmable:
Not Verified
Core Processor:
H8/300H
Core Size:
16-Bit
Speed:
16MHz
Connectivity:
SCI
Peripherals:
Number of I/O:
Program Memory Size:
Program Memory Type:
ROMless
EEPROM Size:
RAM Size:
512 x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
2.7V ~ 5.5V
Data Converters:
A/D 8x10b
Oscillator Type:
Internal
Operating Temperature:
-20°C ~ 75°C (TA)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Supplier Device Package:
1. How to order D13002FI16V on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that D13002FI16V is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the D13002FI16V price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of D13002FI16V?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of D13002FI16V.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image D13002FI16V
Part Number D13002FI16V
Manufacturer Renesas Electronics Corporation
Package/Case -
Series H8® H8/300H
Packaging Bulk
Product Status Active
Programmable Not Verified
Core Processor H8/300H
Core Size 16-Bit
Speed 16MHz
Connectivity SCI
Peripherals -
Number of I/O -
Program Memory Size -
Program Memory Type ROMless
EEPROM Size -
RAM Size 512 x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2.7V ~ 5.5V
Data Converters A/D 8x10b
Oscillator Type Internal
Operating Temperature -20°C ~ 75°C (TA)