Renesas Electronics Corporation DF2377RVFQ33WV
Part No.:
DF2377RVFQ33WV
Manufacturer:
Renesas Electronics Corporation
Category:
Microcontrollers
Package:
144-LQFP
Datasheet:
AnpuDF2377RVFQ33WV.pdf
Description:
IC MCU 16BIT 384KB FLASH 144LQFP
Manufacturer:
Package/Case:
144-LQFP
Series:
H8® H8S/2300
Packaging:
Tray
Product Status:
Last Time Buy
Programmable:
Not Verified
Core Processor:
H8S/2000
Core Size:
16-Bit
Speed:
33MHz
Connectivity:
I2C, IrDA, SCI, SmartCard
Peripherals:
DMA, POR, PWM, WDT
Number of I/O:
96
Program Memory Size:
384KB (384K x 8)
Program Memory Type:
FLASH
EEPROM Size:
RAM Size:
24K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
3V ~ 3.6V
Data Converters:
A/D 16x10b; D/A 6x8b
Oscillator Type:
External
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1. How to order DF2377RVFQ33WV on Anpu?
3. Are the DF2377RVFQ33WV price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DF2377RVFQ33WV?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image DF2377RVFQ33WV
Part Number DF2377RVFQ33WV
Manufacturer Renesas Electronics Corporation
Package/Case 144-LQFP
Series H8® H8S/2300
Packaging Tray
Product Status Last Time Buy
Programmable Not Verified
Core Processor H8S/2000
Core Size 16-Bit
Speed 33MHz
Connectivity I2C, IrDA, SCI, SmartCard
Peripherals DMA, POR, PWM, WDT
Number of I/O 96
Program Memory Size 384KB (384K x 8)
Program Memory Type FLASH
EEPROM Size -
RAM Size 24K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 3V ~ 3.6V
Data Converters A/D 16x10b; D/A 6x8b
Oscillator Type External
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)