Renesas Electronics Corporation DF38002H10V
Part No.:
DF38002H10V
Manufacturer:
Renesas Electronics Corporation
Category:
Microcontrollers
Package:
64-BQFP
Datasheet:
AnpuDF38002H10V.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 64QFP
Manufacturer:
Package/Case:
64-BQFP
Series:
H8® H8/300L SLP
Packaging:
Tray
Product Status:
Obsolete
Programmable:
Not Verified
Core Processor:
H8/300L
Core Size:
8-Bit
Speed:
10MHz
Connectivity:
SCI
Peripherals:
LCD, PWM, WDT
Number of I/O:
39
Program Memory Size:
16KB (16K x 8)
Program Memory Type:
FLASH
EEPROM Size:
RAM Size:
1K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
1.8V ~ 5.5V
Data Converters:
A/D 4x10b
Oscillator Type:
Internal
Operating Temperature:
-20°C ~ 75°C (TA)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1. How to order DF38002H10V on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that DF38002H10V is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the DF38002H10V price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DF38002H10V?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of DF38002H10V.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image DF38002H10V
Part Number DF38002H10V
Manufacturer Renesas Electronics Corporation
Package/Case 64-BQFP
Series H8® H8/300L SLP
Packaging Tray
Product Status Obsolete
Programmable Not Verified
Core Processor H8/300L
Core Size 8-Bit
Speed 10MHz
Connectivity SCI
Peripherals LCD, PWM, WDT
Number of I/O 39
Program Memory Size 16KB (16K x 8)
Program Memory Type FLASH
EEPROM Size -
RAM Size 1K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.8V ~ 5.5V
Data Converters A/D 4x10b
Oscillator Type Internal
Operating Temperature -20°C ~ 75°C (TA)