Renesas Electronics Corporation HD6417705BP100V
Part No.:
HD6417705BP100V
Manufacturer:
Renesas Electronics Corporation
Category:
Microcontrollers
Package:
208-TFBGA
Datasheet:
AnpuHD6417705BP100V.pdf
Description:
IC MCU 32BIT ROMLESS 208TFBGA
Manufacturer:
Package/Case:
208-TFBGA
Series:
SuperH® SH7700
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Programmable:
Not Verified
Core Processor:
SH-3
Core Size:
32-Bit Single-Core
Speed:
100MHz
Connectivity:
EBI/EMI, FIFO, IrDA, SCI, USB
Peripherals:
DMA, POR, PWM, WDT
Number of I/O:
105
Program Memory Size:
Program Memory Type:
ROMless
EEPROM Size:
RAM Size:
32K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
1.4V ~ 1.6V
Data Converters:
A/D 4x10b
Oscillator Type:
Internal
Operating Temperature:
-20°C ~ 75°C (TA)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1. How to order HD6417705BP100V on Anpu?
3. Are the HD6417705BP100V price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of HD6417705BP100V?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image HD6417705BP100V
Part Number HD6417705BP100V
Manufacturer Renesas Electronics Corporation
Package/Case 208-TFBGA
Series SuperH® SH7700
Packaging Bulk
Product Status Active
Programmable Not Verified
Core Processor SH-3
Core Size 32-Bit Single-Core
Speed 100MHz
Connectivity EBI/EMI, FIFO, IrDA, SCI, USB
Peripherals DMA, POR, PWM, WDT
Number of I/O 105
Program Memory Size -
Program Memory Type ROMless
EEPROM Size -
RAM Size 32K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.4V ~ 1.6V
Data Converters A/D 4x10b
Oscillator Type Internal
Operating Temperature -20°C ~ 75°C (TA)