Renesas Electronics Corporation HD6417751RBP240D
Part No.:
HD6417751RBP240D
Manufacturer:
Renesas Electronics Corporation
Category:
Microcontrollers
Package:
256-BBGA
Datasheet:
AnpuHD6417751RBP240D.pdf
Description:
IC MCU 32BIT ROMLESS 256BGA
Manufacturer:
Package/Case:
256-BBGA
Series:
SuperH® SH7750
Packaging:
Tray
Product Status:
Obsolete
Programmable:
Not Verified
Core Processor:
SH-4
Core Size:
32-Bit Single-Core
Speed:
240MHz
Connectivity:
EBI/EMI, FIFO, SCI, SmartCard
Peripherals:
DMA, POR, WDT
Number of I/O:
39
Program Memory Size:
Program Memory Type:
ROMless
EEPROM Size:
RAM Size:
48K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
1.4V ~ 1.6V
Data Converters:
Oscillator Type:
External
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1. How to order HD6417751RBP240D on Anpu?
3. Are the HD6417751RBP240D price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of HD6417751RBP240D?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image HD6417751RBP240D
Part Number HD6417751RBP240D
Manufacturer Renesas Electronics Corporation
Package/Case 256-BBGA
Series SuperH® SH7750
Packaging Tray
Product Status Obsolete
Programmable Not Verified
Core Processor SH-4
Core Size 32-Bit Single-Core
Speed 240MHz
Connectivity EBI/EMI, FIFO, SCI, SmartCard
Peripherals DMA, POR, WDT
Number of I/O 39
Program Memory Size -
Program Memory Type ROMless
EEPROM Size -
RAM Size 48K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.4V ~ 1.6V
Data Converters -
Oscillator Type External
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)